Wynajem dla średnich firm

Wypożyczasz tylko kiedy potrzebujesz

Minimalizujesz koszty korzystania z samochodu

My zajmujemy się wszystkimi komplikacjami

Wynajem średnio- i długo terminowy dla średnich firm

Wynajem samochodu średnioterminowy czy długoterminowy? Jakie rozwiązanie wybrać?

Prowadząc działalność trudno obejść się bez samochodu. Każdy przedsiębiorca średniej firmy staje w pewnym momencie przed potrzebą, jaką jest odpowiednia flota samochodowa dla firmy. Jest to warunek dalszego rozwoju i prawidłowego funkcjonowania jego biznesu. Nie zawsze jednak firma posiada wystarczające zaplecze finansowe, by zakupić nowe pojazdy. W tej sytuacji wynajem aut średnioterminowy lub na dłuższy okres jest świetną alternatywą dla zakupu floty. Wyłączenie z użytkowania samochodu firmowego (spowodowane awarią bądź kolizją) grozi niedotrzymaniem terminów zleceń lub brakiem możliwości ich zrealizowania. Skutkuje to nie tylko stratami pieniężnymi, ale również utratą renomy dla firmy. W tej sytuacji wynajem pojazdu będzie idealną opcją.

Wynajem samochodów średnioterminowy to elastyczniejsza oferta dostosowana do Twoich potrzeb. Zawiera się ją na min. jeden miesiąc (z opcją automatycznego przedłużania) i można ją rozwiązać w dowolnej chwili. Istnieje też możliwość wymiany samochodu na inny model, gdy okaże się, że bardziej przyda się w realizowanym właśnie przedsięwzięciu. Najem długoterminowy zawierany jest na dłuższy okres (przeważnie od 24 miesięcy) i służy trwalszemu doposażeniu lub stworzeniu floty samochodów służbowych.

Samochód dla firmy – wynajem aut średnioterminowy i długoterminowy, jakie są korzyści?

Rozwiązanie takie ma wiele zalet, sprawdza się w następujących sytuacjach:

  • brak funduszy na zakup samochodów dla firmy (przy wynajmie aut średnioterminowym oraz długoterminowym nie musisz wnosić żadnego wkładu własnego, pierwszym Twoim kosztem jest dopiero pierwsza rata),
  • stałe i regularne koszty (w racie poza kosztami finansowania uwzględnia się także serwisowanie i administrowanie flotą firmową). Jedyną zmienną jest koszt zużycia paliwa, który samodzielnie ponosimy,
  • korzystasz i wymieniasz na nowe (wynajętym samochodem poruszasz się i korzystasz  z niego przez okres umowy najmu – najem średnioterminowy lub długoterminowy. Nie musisz wykupywać auta po upływie umowy, możesz odnowić kontrakt, wybierając nowy model pojazdu),
  • korzyści podatkowe (w zależności od rodzaju umowy i okresu najmu można koszty raty dopisać do kosztów uzyskania przychodów).

Wynajem auta dla firmy – szybkie i komfortowe rozwiązanie dla Twojego biznesu

Rosnący trend najmu średnioterminowego i tego na długi okres przyczynia się do poszerzenia ofert wypożyczalni. Wzrasta też udział sektora średnich i mniejszych firm, które coraz bardziej przekonują się do tej formy dzierżawy pojazdów dla swojego biznesu. W naszej ofercie znajdziesz samochody dostawcze, osobowe, miejskie i klasy premium. Dopasujemy auto do każdej działalności – możliwość wyboru różnych wariantów i dodatkowego wyposażenia daje możliwość dostosowania samochodu do indywidualnych potrzeb. Wynajem średnioterminowy sprawdzi się głównie, jeśli prowadzisz działalność sezonową lub zatrudniasz czasowo pracowników. To doskonałe rozwiązanie również przy terminowych kontraktach. W innych przypadkach najlepiej sprawdza się długoterminowy najem pojazdów dla firm. Potrzebujesz samochodu dla siebie lub dla swoich pracowników? Skorzystaj z naszej oferty i odejmij sobie zmartwień, zajmiemy się wszystkim za Ciebie, byś mógł skupić się na tym, co w Twoim biznesie jest naprawdę ważne!

Częste pytania

Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji Twojej firmy. Wynajem aut średnioterminowy jest najkorzystniejszy, jeśli prowadzisz działalność sezonową, bądź otrzymałeś kontrakt terminowy, krótszy niż 2 – 3 lata. W takiej sytuacji wiesz, że będziesz użytkował wynajęty pojazd. Przy regularnych zleceniach i stałym zapotrzebowaniu na pojazd służbowy najlepiej sprawdzi się wynajęcie samochodu na okres nawet kilku lat, jest to najciekawsza i najkorzystniejsza forma pozwalająca na korzystanie z aut w firmie. Najlepiej jednak skonsultować się z naszym doradcą, który pomoże wybrać opcję najlepiej dostosowaną do sytuacji w Twoim przedsiębiorstwie.

Wynajmując samochód dla swojej firmy w naszej wypożyczalni, nie musisz mieć pieniędzy na start. Koszt początkowy może wynosić zero i wkład własny nie jest wymagany, jak to jest w przypadku leasingu. Oczywiście wniesienie wkładu będzie korzystne i wpłynie na niższą comiesięczną ratę, ale nie jest to wymagane. Nasza elastyczna oferta skierowana jest do przedsiębiorców o różnych potrzebach, dlatego znajdziemy rozwiązanie na każdą sytuację. Wynajem samochodu średnioterminowy to krok do rozwoju przy minimalnym nakładzie środków, zobacz, jak samochód do firmy może zmienić Twój biznes.